Ponczo Indiańskie. Męskie poncza z wełny alpaki. Indiański styl.

 

Poncza można nosić co sezon. W chłodniejszych porach roku indiańskie ponczo, można nosić na ubraniu, aby było nam jeszcze cieplej, a w ciepłych porach roku, świetnie nadają się na wieczorny spacer po mieście czy parku. Ponczo jest zarówno męskie jak i damskie.

Historia Indiańskiego poncza.

Nikt nie wie dokładnie, kiedy powstały poncza. Wiemy na pewno, że ponczo to pierwotnie południowoamerykański element garderoby, który składa się z prostokątnego materiału z otworem pośrodku, przez który można włożyć głowę. Poncza mają tysiące lat. Znaleziono szczątki plemienia Paracas, które mają ponad dwa tysiące lat. Oznacza to, że poncza były używane już przed rokiem 0!

Ponczo Indian Ameryki południowej.

Ponczo było również noszone przez Inków, Indian z Ameryki Południowej, którzy żyli od XIII wieku. Ponczo stało się sławne po tym, jak odkrywcy przybyli do Ameryki Południowej i wyruszyli na jej eksplorację. Zawieźli poncza i inne produkty do Europy i w ten sposób były dystrybuowane. Ostatecznie noszenie poncza zostało zakazane przez hiszpańskich zdobywców. Zrobili to, ponieważ ponczo zbyt mocno wzmocniłoby tożsamość kulturową pierwotnych mieszkańców.

Jednak okazuje się, że ponczo jest niezbędnym elementem garderoby. Znane domy mody zaczęły z nim eksperymentować, zmieniając na różne sposoby jego kształt i przeznaczenie. Używamy ponczo jako elementu mody, ale opracowano również specjalne poncza przeciwdeszczowe. Chociaż kształt poncza zmienił się przez lata, nadal można znaleźć klasyczne poncza w Polsce. Te klasyczne Indiańskie poncza znajdziesz w Galerii Tropikalnystyl.

Indiańskie poncho wełniane męsko damskie

Wełniane poncza z wysokich Andów.

Nasze poncza są ręcznie robione i wykańczane przez małe społeczności zamieszkujące Andy. W Andyjskich wioskach i miasteczkach ponczo jest tradycyjnym elementem garderoby. Tam poncza są często noszone podczas jazdy konnej, ponieważ ponczo zapewnia dużą swobodę ruchów. Ponadto poncza są często noszone na deszcz, pod warunkiem, że mają kaptur. Mieszkańcy Andyjskich wiosek tkają poncza na starych maszynach tkackich, które obsługują ręcznie.

Ponczo andyjskie alpaki

Poncza Indiańskie w etniczne wzory.

Poncza z Galerii Tropikalnystyl składają się w 70% z wełny alpaki, 30% wełny akrylowej. Wełna z alpaki sprawia, że ​​poncza są cudownie ciepłe i miękkie. Wynika to z pustych włókien, które tworzą wełnę. Dzięki pustym włóknom wełna alpaki może lepiej zatrzymywać powietrze, a tym samym ciepło. Ponadto puste włókna mają jeszcze jedną zaletę, ponieważ nadają włóknu naturalny połysk i są bardziej miękkie! Ponadto wełna alpaki jest hipoalergiczna, co oznacza, że ​​materiał zawiera mniej alergenów. W rezultacie ludzie rzadziej mają reakcje alergiczne na wełnę. Bawełna i akryl zapewniają dodatkową wytrzymałość podczas tkania.

Indiańskie ponczo wilk

Poncza Indiańskie.

Nie posiadamy nudnych poncz. Wolimy zanurzyć Cię w kulturze Ameryki Południowej, oraz nawiązywać do kultury Indian Ameryki Północnej robimy to, za pośrednictwem tych pięknych i kolorowych Indiańskich poncz. Alpaki, lamy, Indianie, wilki, orły, konie, inkaskie wzory - te nadruki można zobaczyć na naszych ponczach.

Ponczo styl Indian Ameryki Północnej.

Wszystkie poncza są bardzo kolorowe i na pewno wzbogacą Twoją garderobę! Wełniane poncza indiańskie mogą nosić kobiety i mężczyźni!

Przepiękne wełniane poncza Indiańskie męskie i damskie znajdziesz tutaj. Wspaniały pomysł na ekskluzywny prezent.