Damski wełniany sweter zrobiony w stolicy Inków Cuzco w Peru. Ten model swetra w Peru nosi nazwę Chaquira – doskonale podkreśla kobiece kształty. Ten wełniany sweter jest bardzo wygodny i ciepły zrobiony z wełny alpaki.
DAMSKI WEŁNIANY SWETER ALPAKA
Wełniany sweter zrobiony w stolicy Inków Cuzco w Peru. Taki model swetra w Peru nosi nazwę Chaquira – doskonale podkreśla kobiece kształty. Ten wełniany sweter jest bardzo wygodny i ciepły zrobiony z wełny alpaki oraz ma dodatek wełny akrylowej. (wełna alpaki 80%, wełna akrylowa 20%). Ma piękne naturalne kolory. Ten wełniany sweterek ozdobiony jest w inkaskie motywy. Doskonały wełniany sweter na jesień i zimę. Posiada kaptur. Jest miękki i rozciągliwy, doskonale dopasowuje się do ciała. Nadaję się również na oryginalny i unikalny prezent.
Wymiary swetra bez rozciągania. (Sweter jest miękki i rozciągliwy)
Szerokość pod pachami: ok. 42 cm
Długość całkowita: ok. 70 cm + frędzle ok. 8 cm
Długość rękawa od pach do ściągacza: ok. 50 cm
Szerokość na dole swetra ok. 50 cm
Przybliżony rozmiar M/L
W sprzedaży sweter z pierwszego zdjęcia w kolorze grafitowym.
Wszelkie wyroby zrobione z włókna alpaki są bardzo trwałe i można je używać przez długi okres czasu, wiąże się to z właściwościami samej nitki. Jest wyjątkowo miękka i lekka równocześnie mocna. Wełna alpak jest hypoalergiczna, idealna dla osób o wrażliwej skórze podatnej na uczulenia. Dzięki niewielkiej ilości lanoliny, jest niepodatna na zabrudzenia i łatwiej się ją oczyszcza. Ubrania i wyroby z tej wełny nadają się doskonale na zimne dni i wieczory. Dzięki swetrom, ponczom, czapkom i szalom z wełny alpak zawsze będzie Tobie ciepło. Wełna ta ma wiele właściwości, dlatego na świecie uważana jest za jedną z najlepszych ekologicznych wełen.
Więcej o wełnie alpaki przeczytasz tutaj.
Chakana, Krzyż Andyjski lub Krzyż Inków, to starożytny andyjski symbol cywilizacji Inków. Uosabia ich tradycyjną mitologię i mistycyzm. Wielu z nich zna i wierzy w jej mitologię, ale jej prawdziwe znaczenie jest starożytne i ucieleśnia fundamentalne wierzenia andyjskiej kosmologii.
Symbol Chakana występuje w Andach i można go zobaczyć na naszyjnikach oraz w projektach architektonicznych wielu starożytnych budynków, świątyń i pomników, na przykład świątyni kondora w Machu Picchu. Uosabia zrozumienie otaczającego nas świata, co prowadzi do najwyższych poziomów świadomości. Boki krzyża Chakana odpowiadają dwóm świętym liczbom w Andach, 3 i 4, jego wzór nosi nazwę Wiphala (w keczua, tradycyjny język Inków), kwadratowy emblemat reprezentujący ludy imperium Inków. Środek krzyża symbolizuje oś, przez którą szaman przechodzi, aby zmodyfikować swój stan świadomości oraz ścieżkę do boskości.
Krzyż Chakana reprezentuje również nasze połączenie z niebem i ziemią. Cztery główne ramiona czakany reprezentują cztery kierunki na kompasie, cztery żywioły (ziemia, woda, powietrze i ogień), ale także cztery pory roku. Chakana reprezentuje również Krzyż Południa, czyli Crux, jedną z najbardziej charakterystycznych konstelacji na południowym niebie.
W języku keczua słowo „czakaj” oznacza „krzyż” lub „most”, co jest metaforą tego symbolu. Dziura w centrum Chakany symbolizuje naszą jedność z wszechświatem i naszą łączność ze wszystkim w niebie i na ziemi, jest także Oś Mundi (również oś kosmiczna, oś świata, filar świata), symbol poprzez kultury, z punktu gdzie można podróżować/komunikować się między królestwami.
Pomimo wieków krzyż Chakana przenika kulturę andyjską, będąc świadectwem wielkich symboli i świętego znaczenia. Dzięki Chakanie możesz poczuć mistyczny świat Peru, możesz oddychać tą mitologią wszystkimi zmysłami i czujesz część wspaniałości legendarnych Inków i wielkich szamanów, którzy są czczeni w Peru.