CHAJCHAS - inkaska grzechotka zrobiona z nasion. Ten etniczny instrument ma 2000 lat tradycji.
Chajchas - Inkaska Grzechotka z Nasion
Chajchas to niezwykły etniczny instrument, mający swe korzenie w bogatej tradycji inkaskiej, a jego historia sięga aż 2000 lat wstecz. Wyjątkowość tego instrumentu tkwi nie tylko w jego dźwiękowym pięknie, lecz także w głębokim związku z naturą, który odzwierciedla się w inspiracji dźwiękami górskiego potoku.
Te magiczne grzechotki wykonane są z nasion, które są umieszczone na kolorowej tasiemce utkanej na krośnie. W trakcie użytkowania, chajchas wydają wyraziste i melodyjne dźwięki, przypominające szmer górskiego potoku. To właśnie dzięki nim inkowie starali się naśladować dźwięki przyrody, czerpiąc z niej inspirację do tworzenia swoich muzycznych arcydzieł.
Chajchas nie tylko oddają hołd dziedzictwu kulturowemu inkaskiemu, ale także przenoszą nas w malownicze krajobrazy Andyjskich gór, gdzie przyroda jest źródłem inspiracji i szacunku. Dźwięki tych grzechotek nie tylko relaksują, ale także przenoszą słuchacza w magiczny świat, gdzie natura i muzyka płyną ze sobą w jedność.
Dzięki Chajchas możemy zanurzyć się w tajemniczą przeszłość inkaskiej kultury i odkryć, jak istotną rolę odgrywała muzyka w ich życiu. To nie tylko instrument, ale także most łączący nas z historią i pięknem dźwięków inspirowanych przez naturę. Każdy dźwięk, jaki wydobywa się z Chajchas, to opowieść o starożytnej tradycji, która przetrwała przez wieki.
Poszczególne egzemplarze mogą różnic się kolorami tasiemki.
Długość całkowita instrumentu wraz z tasiemką ok: 23 cm (+/- 2 cm)
Szerokość pojedynczego nasiona ok: 3cm +/- 0,5cm
Jeżeli chcesz posłuchać jak brzmi ten indiański instrument pobierz plik z załącznika.