Kategorie

Wyprzedaż

 QUENA - FLET PERUWIAŃSKI BAMBUS + POKROWIEC
brutto: 279,00 zł
(netto: 226,83 zł)

Prezenty Upominki

Unikalne prezenty ręcznie robione.
prezent

Galeria Tropikalnystyl oferuje unikalne prezenty. Znajdziesz tu unikalne upominki dla całej rodziny. Etniczna biżuteria dla żony, talizman na szczęście dla matki, ciepły sweter z wełny alpaki dla ojca, wełniane ponczo dla babci, peruwiański szalik dla dziadka i indiańskie instrumenty dla dziecka. Prezenty dla całej rodziny.
Polecamy na prezenty: wełniane czapki z alpaki na drutach, szaliki, ponczo z wełny alpaki, sweter z Peru, skarperty i getry w indiańskie wzory, etniczne instrumenty, ręcznie robiona biżuteria, narzutygadżety rasta, indiańskie łapacze snów. Unikalne prezenty w etnicznym stylu. Prezenty na walentynki, upominki dla niej, prezenty dla niego, pomysł na prezent urodzinowy. Idealny upominek to etniczne rękodzieło.

Facebook

Sklep internetowy z biżuterią, Etniczny styl, Biżuteria etniczna, męska biżuteria, Etno, Rękodzieło artystyczne z Peru, Czapki z alpaki, Wełniane swetry z alpaki, Wełniane ponczo z alpaki, Etniczne rękodzieło, Biżuteria sztuczna, Narzuty i makaty, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z kamieni, Naszyjniki, Wisiorki, Amulety i talizmany, Styl etno, Kolczyki etniczne, Etniczny styl, kolczyki ekologiczne, hamaki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Peru i Kolumbii, Bransoletki etno, dekoracja, Ponczo, Swetry z wełny alpaki, Wełniane czapki, Szaliki, Skarpety z alpaki, Etniczne instrumenty, Okaryny, Marakasy, Rasta styl, Indiańska biżuteria, Indiański styl, Torebki etniczne, unikalne prezenty, Poncza z Peru, rasta sklep, prezent na walentynki, bransoletki z muliny, unikatowe prezenty z Ameryki Południowej, Styl hippie, Boho, Bransoletki przyjaźni

INDIAŃSKI FLET CHEROKEE G MOL OKTAWA

Producent: Peru
Dostępność:  (0 szt.)
Czas realizacji: 2-4 dni robocze
Cena netto: 129,27 zł 189,00 zł159,00 zł

CHEROKEE - NATIVE AMERICAN FLUTE - indiański instrument naśladujący piękne dźwięki fletów północno amerykańskich. Jest zrobiony z bambusa i drewna oraz ozdobiony skórą. Ma bardzo ładne brzmienie. Tonacja G mol oktawa (SOL minor). Stworzony przez renomowanego lutnika peruwiańskiego - RAMOS.

 

Native American flute jest znany ze względu na jego charakterystyczny dźwięk, był używany w New Age oraz podczas muzycznych nagrań na świecie. Początkowo Indianie grali na tym instrumencie bez akompaniamentu, podczas zalotów do ukochanej (zupełnie jak Mariachi), uzdrawiania, medytacji i duchowych rytuałów. Obecnie na instrumencie tym gra się solo, z innymi instrumentami lub wokalem, lub z podkładem muzycznym, zarówno w muzyce Native American jak i innych stylach.

Native American flutes mogą być zrobione z rożnych materiałów m.in jałowca, sekwoji wiecznie zielonej, z cedru. Inne nieco twardsze gatunki drzew używane przy produkcji tego instrumentu to wiśnia i orzech, doceniane są ze względu na czysty i bogaty dźwięk. Flet ten jest także wykonywany z trzciny rzecznej (Arundinaria), lokalnego drewna oraz z bambusa.

Przeważnie Native American flute posiada od pięciu do sześciu otworów. Są również modele bez żadnych i aż do siedmiu otworów (łącznie ze szczeliną na kciuk).

Istnieją rożne przypowieści o tym jak odkryto flet. We wszystkich tych opowieściach występuje dzięcioł, który zrobił dziury w pustych gałęziach w poszukiwaniu termitów. Dookoła gałęzi wiał wiatr, tworząc dźwięk, który usłyszał lud, spodobał mu się tak bardzo, ze starał się go odtworzyć.

Najpopularniejsza teoria mówi, że Native American flute został wynaleziony przez starożytne ludy Oasisamerica (nazwa kulturowego regionu prekolumbijskiej Ameryki Północnej), jako “Anasazi flute”, którego budowa została oparta na flecie Mezoameryki z południa.

 

Plamki i ciemniejsze smugi na bambusie są jego naturalną cechą i nie stanowią wady instrumentu. Nie zmieniają jego jakości ani dźwięku.

 

Długość: ok 32 cm
Obwód w najszerszym miejscu: ok 23 cm

Długość: ok. 25cm

Obwód: ok. 7cm