Prezenty Upominki

Unikalne prezenty ręcznie robione.
prezent

Galeria Tropikalnystyl oferuje unikalne prezenty. Znajdziesz tu unikalne upominki dla całej rodziny. Etniczna biżuteria dla żony, talizman na szczęście dla matki, ciepły sweter z wełny alpaki dla ojca, wełniane ponczo dla babci, peruwiański szalik dla dziadka i indiańskie instrumenty dla dziecka. Prezenty dla całej rodziny.
Polecamy na prezenty: wełniane czapki z alpaki na drutach, szaliki, ponczo z wełny alpaki, sweter z Peru, skarperty i getry w indiańskie wzory, etniczne instrumenty, ręcznie robiona biżuteria, narzutygadżety rasta, indiańskie łapacze snów. Unikalne prezenty w etnicznym stylu. Prezenty na walentynki, upominki dla niej, prezenty dla niego, pomysł na prezent urodzinowy. Idealny upominek to etniczne rękodzieło.

Facebook

Sklep internetowy z biżuterią, Etniczny styl, Biżuteria etniczna, męska biżuteria, Etno, Rękodzieło artystyczne z Peru, Czapki z alpaki, Wełniane swetry z alpaki, Wełniane ponczo z alpaki, Etniczne rękodzieło, Biżuteria sztuczna, Narzuty i makaty, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z kamieni, Naszyjniki, Wisiorki, Amulety i talizmany, Styl etno, Kolczyki etniczne, Etniczny styl, kolczyki ekologiczne, hamaki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Peru i Kolumbii, Bransoletki etno, dekoracja, Ponczo, Swetry z wełny alpaki, Wełniane czapki, Szaliki, Skarpety z alpaki, Etniczne instrumenty, Okaryny, Marakasy, Rasta styl, Indiańska biżuteria, Indiański styl, Torebki etniczne, unikalne prezenty, Poncza z Peru, rasta sklep, prezent na walentynki, bransoletki z muliny, unikatowe prezenty z Ameryki Południowej, Styl hippie, Boho, Bransoletki przyjaźni

Amulety przynoszące szczęście - Indiańskie amulety i talizmany ...

Wśród mieszkańców Peru przedmioty przynoszące szczęście cieszą się dużą popularnością. Ajmarowie – jedna z najważniejszych grup etnicznych zamieszkujących Andy – wykorzystuje małe figurki odzwierciedlające ich pragnienia. Najczęściej spotykane to: „Warmi munachi”(dosł. Kochać kobietę) – figurka brzemiennej kobiety, mająca przynieść miłość samotnemu mężczyźnie, oraz jej odpowiednik dla samotnych kobiet: „Chacha munach”, jak również „Jaqui illa” (dosł. amulet osobisty), przedstawiający parę w uścisku, pomagający wzbudzić miłość lub pogłębić istniejące uczucie. Dla zapewnienia majątku nosi się „qullqui munachi” w formie małej dłoni z zaciśniętą monetą, zaś dla ochrony przed chorobą i nieszczęściami : „calaveritas” - amulety wykonane z małych nasion, przypominające głowę ludzką.

AMAZOŃSKIE AMULETY

Największą popularność tak w górach, jak i w całym Peru zyskał Ekeko – gliniana figurka przynosząca dostatek i pomyślność. Przedstawia ona Indianina z Altiplano w jego tradycyjnym stroju, czyli poncho, czapce chullo, sandałach ojotas, często niosącego tradycyjne instrumenty andyjskie, obwieszonego tobołkami z żywnością i najpotrzebniejszymi przedmiotami. Jak głosi legenda w Andach mieszkał pewien wieśniak, który wbrew swemu pochodzeniu postanowił zdobyć majątek. Dniami i nocami ciężko pracował, a żeby nie znużył go sen palił duże ilości tytoniu. Po pewnym czasie zgromadził pokaźny majątek, który nosił na plecach. Jeśli do figurki przypniemy przedmiot przedstawiający to, czego pragniemy, np. zwitek banknotów, i poczęstujemy Ekeko zapalonym papierosem, to z pewnością spełni naszą prośbę. Ekeko widuje się zarówno w domach jak i w firmach Peruwiańczyków, i stanowi świetny prezent na każdą okazję.

Ekeko amulet dobrobytu i bogactawa
                                                                                EKEKO ZAPEWNIA PIENIĄDZE I DOSTATEK