Prezenty Upominki

Unikalne prezenty ręcznie robione.
prezent

Galeria Tropikalnystyl oferuje unikalne prezenty. Znajdziesz tu unikalne upominki dla całej rodziny. Etniczna biżuteria dla żony, talizman na szczęście dla matki, ciepły sweter z wełny alpaki dla ojca, wełniane ponczo dla babci, peruwiański szalik dla dziadka i indiańskie instrumenty dla dziecka. Prezenty dla całej rodziny.
Polecamy na prezenty: wełniane czapki z alpaki na drutach, szaliki, ponczo z wełny alpaki, sweter z Peru, skarperty i getry w indiańskie wzory, etniczne instrumenty, ręcznie robiona biżuteria, narzutygadżety rasta, indiańskie łapacze snów. Unikalne prezenty w etnicznym stylu. Prezenty na walentynki, upominki dla niej, prezenty dla niego, pomysł na prezent urodzinowy. Idealny upominek to etniczne rękodzieło.

Facebook

Sklep internetowy z biżuterią, Etniczny styl, Biżuteria etniczna, męska biżuteria, Etno, Rękodzieło artystyczne z Peru, Czapki z alpaki, Wełniane swetry z alpaki, Wełniane ponczo z alpaki, Etniczne rękodzieło, Biżuteria sztuczna, Narzuty i makaty, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z kamieni, Naszyjniki, Wisiorki, Amulety i talizmany, Styl etno, Kolczyki etniczne, Etniczny styl, kolczyki ekologiczne, hamaki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Peru i Kolumbii, Bransoletki etno, dekoracja, Ponczo, Swetry z wełny alpaki, Wełniane czapki, Szaliki, Skarpety z alpaki, Etniczne instrumenty, Okaryny, Marakasy, Rasta styl, Indiańska biżuteria, Indiański styl, Torebki etniczne, unikalne prezenty, Poncza z Peru, rasta sklep, prezent na walentynki, bransoletki z muliny, unikatowe prezenty z Ameryki Południowej, Styl hippie, Boho, Bransoletki przyjaźni

Ubrania z wełny alpaki - wyroby z wełny alpaki: czapki, szaliki, rękawiczki, poncza i swetry.

Alpaki i ,,wełna bogów”

Alpaki, te przepiękne zwierzątka, które pokochały nie tylko dzieci ale także dorośli, są jednym z najbardziej cennych zwierząt na świecie.

Od zawsze wełna z alpak była produktem luksusowym i rzadkim. Dawniej nazywana była ,,wełną bogów” związane to było z inkaską legendą. Mówiła ona, że bogowie pożyczyli alpaki ludziom na szczycie Ausangate w Peru i postanowili je pozostawić na ziemi pod warunkiem, że będą szanowane i dobrze traktowane przez ludzi.

Alpaka z wyglądu przypomina lamę, należy do rodziny wielbłądowatych, hodowane są w wysokich Andach w Ameryce Południowej. Światowym liderem jest Peru, hoduje najwięcej alpak, posiada ok 3,2 mln sztuk i ciągle powiększa hodowle. Rocznie produkuje aż około 5 tys. ton włókna alpak.

Za czasów Inków o pozycji społecznej oraz zamożności decydowała ilość posiadanych wyrobów z alpak, wtedy inkaska arystokracja nosiła ubrania z wełny alpak. Od tamtego momentu niewiele sie zmieniło, wyroby z wełny alpak nadal są rzadkością i kojarzone są z czymś luksusowym. Związane jest to z wolnym wzrostem światowej populacji alpak. Ich ciąża trwa od 11 do 11,5 miesiąca, po niecałym roku samice rodzą jedno młode. Bliźnięta rodzą się nieczęsto, raz na dwa tysiące narodzin. Zwierzęta te żyją około 20 lat, ich sierść charakteryzuje się jedwabistym połyskiem. Dwie rasy wyróżniają się wśród nich, huacaya oraz suri, odróżnić je można od siebie dzięki odmiennemu wyglądowi oraz rodzajem okrywy włosowej. W trakcie jednego roku alpaki produkują od 3 do 5 kg wełny na całym ciele. Najdroższa i najlepsza zarazem wełna jest produkowana z młodej alpaki, z jej pierwszej wełny.

Sierść alpak występuje w ponad 22 naturalnych kolorach, także w ok. 200 odcieniach tych kolorów. Ze względu na ogromną różnorodność kolorów każdy może znaleźć coś oryginalnego dla siebie. Najpopularniejszymi kolorami wełny jest czarny, brązowy, brązowo-czarny, szary, beż, niekiedy biel.

Wszelkie wyroby zrobione z włókna alpaki są bardzo trwałe i można je używać przez długi okres czasu, wiąże się to z właściwościami samej nitki. Jest wyjątkowo miękka i lekka równocześnie mocna. Wełna alpak jest hypoalergiczna, idealna dla osób o wrażliwej skórze podatnej na uczulenia. Dzięki niewielkiej ilości lanoliny, jest niepodatna na zabrudzenia i łatwiej się ją oczyszcza. Ubrania i wyroby z tej wełny nadają się doskonale na zimne dni i wieczory. Dzięki swetrom, ponczom, czapkom i szalom z wełny alpak zawsze będzie Tobie ciepło. Wełna ta ma wiele właściwości, dlatego na świecie uważana jest za jedną z najlepszych ekologicznych wełen.

ZOBACZ NASZE UBRANIA Z WEŁNY ALPAKI.

 

biala alpaka

 

Alpaka w Andach
 
Alpaka Peru

vicunia

Wikunie pasące się w Andach.

vicunia w Andach

Lama

Lama