Prezenty Upominki

Unikalne prezenty ręcznie robione.
prezent

Galeria Tropikalnystyl oferuje unikalne prezenty. Znajdziesz tu unikalne upominki dla całej rodziny. Etniczna biżuteria dla żony, talizman na szczęście dla matki, ciepły sweter z wełny alpaki dla ojca, wełniane ponczo dla babci, peruwiański szalik dla dziadka i indiańskie instrumenty dla dziecka. Prezenty dla całej rodziny.
Polecamy na prezenty: wełniane czapki z alpaki na drutach, szaliki, ponczo z wełny alpaki, sweter z Peru, skarperty i getry w indiańskie wzory, etniczne instrumenty, ręcznie robiona biżuteria, narzutygadżety rasta, indiańskie łapacze snów. Unikalne prezenty w etnicznym stylu. Prezenty na walentynki, upominki dla niej, prezenty dla niego, pomysł na prezent urodzinowy. Idealny upominek to etniczne rękodzieło.

Facebook

Sklep internetowy z biżuterią, Etniczny styl, Biżuteria etniczna, męska biżuteria, Etno, Rękodzieło artystyczne z Peru, Czapki z alpaki, Wełniane swetry z alpaki, Wełniane ponczo z alpaki, Etniczne rękodzieło, Biżuteria sztuczna, Narzuty i makaty, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z kamieni, Naszyjniki, Wisiorki, Amulety i talizmany, Styl etno, Kolczyki etniczne, Etniczny styl, kolczyki ekologiczne, hamaki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Peru i Kolumbii, Bransoletki etno, dekoracja, Ponczo, Swetry z wełny alpaki, Wełniane czapki, Szaliki, Skarpety z alpaki, Etniczne instrumenty, Okaryny, Marakasy, Rasta styl, Indiańska biżuteria, Indiański styl, Torebki etniczne, unikalne prezenty, Poncza z Peru, rasta sklep, prezent na walentynki, bransoletki z muliny, unikatowe prezenty z Ameryki Południowej, Styl hippie, Boho, Bransoletki przyjaźni

Chullo - czapka z wełny alpaki, wełniana czapka z Peru

Chullo (z języka ajmara, keczua: ch'ullu; polska wymowa “ciujo”) jest to czapka z nausznikami utkana z wełny alpaki, owcy lub innych zwierząt. Czapka ta pochodzi z Andów peruwiańskich, pierwotnie przeznaczona do ochrony przed zimnem i intensywnym wiatrem. Przyozdabia się ją zwykle różnokolorowymi motywami wzorami czy też wizerunkami ludzi i zwierząt. Kolorystyka czapek oraz wzornictwo różni się między sobą w zależności od regionu i użycia, które rozciąga się od codziennego, ludowego, aż do oznajmującego np. stan cywilny.

Do początków XXI wieku chullo było popularne najbardziej w regionach andyjskich, w pozostałych obszarach Peru moda ta raczej nie występowała. Wszystko zmieniło się za sprawą turystów, artystów oraz projektantów mody. W latach 2002, 2005, 2006 (dla Diora) znany angielski projektant John Galliano zaprezentował na wybiegu kolekcje swoich chullos. Według peruwiańskiego projektanta José Miguel Valdivia światowe boom na chullo rozpoczyna się w 2005 roku. Kraje, które najwięcej importują to: Meksyk, USA, Argentyna, Francja, Japonia, Hiszpania, Niemcy. Produkcja oraz eksport peruwiańskich czapek wciąż rośnie i usprawnia się, gdyż moda na nie wydaje się być nieśmiertelna. Do sławnych osób zakładających chullo należą m.in. wokalista Manu Chao, wokalista Jamiroquai Jay kay; prezydent wenezuelski Hugo Chávez, aktor Tom Cruise, jeden z najsłynniejszych twórców reguetonu Daddy Yankee. Ironią losu jest fakt, iż moda na chullo w Peru przychodzi jakby z zewnątrz. Obecnie czapki tej używają też młodzi limeńczycy, traktując ją jako modny dodatek. Można pokusić się o stwierdzenie, iż chullo stało się w ostatnich latach symbolem całego Peru, a w szerszym kontekście nawet i całej Ameryki Łacińskiej (w szczególności tej rdzennej).  

czapka z wełny alpaki

czapka z pomponami wełna alpaki

wełniana czapka na jesień i zimę

czapka z wełny damska i męska

Peruwiańskie czapki z wełny alpaki damskie, męskie, młodzieżowe.

Duży wybór czapek jesiennych i zimowych, etniczne wzory i ciekawe kolory.

CZAPKI Z PERU