Kategorie

Prezenty Upominki

Unikalne prezenty ręcznie robione.
prezent

Galeria Tropikalnystyl oferuje unikalne prezenty. Znajdziesz tu unikalne upominki dla całej rodziny. Etniczna biżuteria dla żony, talizman na szczęście dla matki, ciepły sweter z wełny alpaki dla ojca, wełniane ponczo dla babci, peruwiański szalik dla dziadka i indiańskie instrumenty dla dziecka. Prezenty dla całej rodziny.
Polecamy na prezenty: wełniane czapki z alpaki na drutach, szaliki, ponczo z wełny alpaki, sweter z Peru, skarperty i getry w indiańskie wzory, etniczne instrumenty, ręcznie robiona biżuteria, narzutygadżety rasta, indiańskie łapacze snów. Unikalne prezenty w etnicznym stylu. Prezenty na walentynki, upominki dla niej, prezenty dla niego, pomysł na prezent urodzinowy. Idealny upominek to etniczne rękodzieło.

Facebook

Sklep internetowy z biżuterią, Etniczny styl, Biżuteria etniczna, męska biżuteria, Etno, Rękodzieło artystyczne z Peru, Czapki z alpaki, Wełniane swetry z alpaki, Wełniane ponczo z alpaki, Etniczne rękodzieło, Biżuteria sztuczna, Narzuty i makaty, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z kamieni, Naszyjniki, Wisiorki, Amulety i talizmany, Styl etno, Kolczyki etniczne, Etniczny styl, kolczyki ekologiczne, hamaki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Peru i Kolumbii, Bransoletki etno, dekoracja, Ponczo, Swetry z wełny alpaki, Wełniane czapki, Szaliki, Skarpety z alpaki, Etniczne instrumenty, Okaryny, Marakasy, Rasta styl, Indiańska biżuteria, Indiański styl, Torebki etniczne, unikalne prezenty, Poncza z Peru, rasta sklep, prezent na walentynki, bransoletki z muliny, unikatowe prezenty z Ameryki Południowej, Styl hippie, Boho, Bransoletki przyjaźni

Chullo - czapka z wełny alpaki, wełniana czapka z Peru

Chullo (z języka ajmara, keczua: ch'ullu; polska wymowa “ciujo”) jest to czapka z nausznikami utkana z wełny alpaki, owcy lub innych zwierząt. Czapka ta pochodzi z Andów peruwiańskich, pierwotnie przeznaczona do ochrony przed zimnem i intensywnym wiatrem. Przyozdabia się ją zwykle różnokolorowymi motywami wzorami czy też wizerunkami ludzi i zwierząt. Kolorystyka czapek oraz wzornictwo różni się między sobą w zależności od regionu i użycia, które rozciąga się od codziennego, ludowego, aż do oznajmującego np. stan cywilny.

Do początków XXI wieku chullo było popularne najbardziej w regionach andyjskich, w pozostałych obszarach Peru moda ta raczej nie występowała. Wszystko zmieniło się za sprawą turystów, artystów oraz projektantów mody. W latach 2002, 2005, 2006 (dla Diora) znany angielski projektant John Galliano zaprezentował na wybiegu kolekcje swoich chullos. Według peruwiańskiego projektanta José Miguel Valdivia światowe boom na chullo rozpoczyna się w 2005 roku. Kraje, które najwięcej importują to: Meksyk, USA, Argentyna, Francja, Japonia, Hiszpania, Niemcy. Produkcja oraz eksport peruwiańskich czapek wciąż rośnie i usprawnia się, gdyż moda na nie wydaje się być nieśmiertelna. Do sławnych osób zakładających chullo należą m.in. wokalista Manu Chao, wokalista Jamiroquai Jay kay; prezydent wenezuelski Hugo Chávez, aktor Tom Cruise, jeden z najsłynniejszych twórców reguetonu Daddy Yankee. Ironią losu jest fakt, iż moda na chullo w Peru przychodzi jakby z zewnątrz. Obecnie czapki tej używają też młodzi limeńczycy, traktując ją jako modny dodatek. Można pokusić się o stwierdzenie, iż chullo stało się w ostatnich latach symbolem całego Peru, a w szerszym kontekście nawet i całej Ameryki Łacińskiej (w szczególności tej rdzennej).  

czapka z wełny alpaki

czapka z pomponami wełna alpaki

wełniana czapka na jesień i zimę

czapka z wełny damska i męska

Peruwiańskie czapki z wełny alpaki damskie, męskie, młodzieżowe.

Duży wybór czapek jesiennych i zimowych, etniczne wzory i ciekawe kolory.

CZAPKI Z PERU