Prezenty Upominki

Unikalne prezenty ręcznie robione.
prezent

Galeria Tropikalnystyl oferuje unikalne prezenty. Znajdziesz tu unikalne upominki dla całej rodziny. Etniczna biżuteria dla żony, talizman na szczęście dla matki, ciepły sweter z wełny alpaki dla ojca, wełniane ponczo dla babci, peruwiański szalik dla dziadka i indiańskie instrumenty dla dziecka. Prezenty dla całej rodziny.
Polecamy na prezenty: wełniane czapki z alpaki na drutach, szaliki, ponczo z wełny alpaki, sweter z Peru, skarperty i getry w indiańskie wzory, etniczne instrumenty, ręcznie robiona biżuteria, narzutygadżety rasta, indiańskie łapacze snów. Unikalne prezenty w etnicznym stylu. Prezenty na walentynki, upominki dla niej, prezenty dla niego, pomysł na prezent urodzinowy. Idealny upominek to etniczne rękodzieło.

Facebook

Sklep internetowy z biżuterią, Etniczny styl, Biżuteria etniczna, męska biżuteria, Etno, Rękodzieło artystyczne z Peru, Czapki z alpaki, Wełniane swetry z alpaki, Wełniane ponczo z alpaki, Etniczne rękodzieło, Biżuteria sztuczna, Narzuty i makaty, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z kamieni, Naszyjniki, Wisiorki, Amulety i talizmany, Styl etno, Kolczyki etniczne, Etniczny styl, kolczyki ekologiczne, hamaki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Peru i Kolumbii, Bransoletki etno, dekoracja, Ponczo, Swetry z wełny alpaki, Wełniane czapki, Szaliki, Skarpety z alpaki, Etniczne instrumenty, Okaryny, Marakasy, Rasta styl, Indiańska biżuteria, Indiański styl, Torebki etniczne, unikalne prezenty, Poncza z Peru, rasta sklep, prezent na walentynki, bransoletki z muliny, unikatowe prezenty z Ameryki Południowej, Styl hippie, Boho, Bransoletki przyjaźni

Peru informacje o tym kraju - położenie, klimat, ludność

Peru leży w strefie klimatu równikowego i podrównikowego. Krajobraz Peru jest różnorodny dlatego panują tutaj bardzo zróżnicowane warunki. Duży wpływ na klimat mają: zimny Prąd Peruwiański ,który powoduje wysuszanie i ochładzanie klimatu wybrzeża oraz góry, które zajmują spora część tego pięknego kraju.
W pasie wybrzeża przeważa klimat pustynny, dominuje on niezależnie od odmiennie przebiegających w rożnych latach pory suchej i deszczowej.

W Limie warunki klimatyczne są bardzo zmienne, szczególnie zima, która trwa od kwietnia do listopada, zimna mgła garúa, przysłania słońce – wpływa to negatywnie na nastroje mieszkańców.
Najgorszym miesiącem pod tym względem jest sierpień, temperatura wtedy wynosi 13-17 ºC. Przez resztę roku mieszańcy Limy cieszą się słońcem oraz temperaturami wąchającymi się między 20- 26 ºC.
Na zachodnich zboczach Andów, także w miastach przez cały rok jest sucho i gorąco. W Andach Środkowych średnia opadów wynosi ponad 500 mm rocznie, deszcze występują tam głownie latem. Warto odwiedzić Peru między majem a wrześniem, jest to najlepszy okres na zwiedzanie tego pięknego kraju. Są to także najlepsze miesiące na wędrówki po Andach, niebo wtedy jest krystalicznie czyste i można podziwiać przepiękne widoki.

Warto mieć ze sobą ciepłe ubranie, gdyż dobowe wahania temperatur są bardzo wysokie, przekraczają aż 20 ºC, nocami mogą pojawić się przymrozki. Podczas pozostałych miesięcy Andy często nikną w chmurach, jest bardziej wilgotno i cieplej.
Nizina Amazonki leży w klimacie równikowym, trapiona jest porami deszczowymi, szczególnie latem czyli od listopada do maja, najintensywniejsze opady przypadają na okres od stycznia do kwietnia – przyczyniają się one do powstawania powodzi oraz obsuwania się ogromnych warstw ziemi.

Podczas pory suchej czyli od maja do października, pomimo tego ze niewielki deszczyk może pojawić się niemal codziennie – większe opady nie występują całymi tygodniami. Średnie temperatury w ciągu dnia wahają się między 23-32ºC, w nocy spadają do poziomu 20-26ºC.
Nagle nadchodzące z południa chłodne fronty (friajes ) -które zdarzają się rzadko - mogą sprawić, że przez wiele dni będzie deszczowa i wietrzna pogoda, z temperaturami wiosennymi od 13 do 18 ºC, w nocy spadającymi do 10ºC.

Peru ( República del Perú ) jest trzecim co do wielkości krajem Ameryki Południowej. Graniczy z Ekwadorem i Kolumbia ( od północy ), z Brazylia ( od wschodu ), z Chile ( od południa ) oraz od zachodu obmywane jest przez fale Oceanu Spokojnego.

Stolica Peru jest Lima.

Ludność: W kraju tym żyje około 28 mln ludzi, z czego około 8 mln Peruwiańczyków żyje w Limie i okolicy. Ludność jest bardzo zróżnicowana - około 45% to Indianie główną grupę stanowią Keczua ( Quechua ), a mniej liczna grupa to Ajmarowie ( Aimara, Aymara ). Około 37% ludności to Metysi ( osoby pochodzenia europejsko- indiańskiego ) - mestizos , około 15 % - biali oraz murzyni albo potomkowie imigrantów z Chin i Japonii którzy stanowią zaledwie 3% całej ludności.

Języki: Oficjalnymi językami są hiszpański i keczu ( Quechua ) - porozumiewają się nim Indianie z grupy Keczua. Inny język który jest używany w Peru to język Ajmara używany głównie w okolicach jeziora Titicaca przez Indian z grupy Ajmara.

Waluta: nowy sol ( nuevo sol )

Strefa czasowa: GMT – 5 ( czyli – 7 h od naszego polskiego czasu )