Kategorie

Prezenty Upominki

Unikalne prezenty ręcznie robione.
prezent

Galeria Tropikalnystyl oferuje unikalne prezenty. Znajdziesz tu unikalne upominki dla całej rodziny. Etniczna biżuteria dla żony, talizman na szczęście dla matki, ciepły sweter z wełny alpaki dla ojca, wełniane ponczo dla babci, peruwiański szalik dla dziadka i indiańskie instrumenty dla dziecka. Prezenty dla całej rodziny.
Polecamy na prezenty: wełniane czapki z alpaki na drutach, szaliki, ponczo z wełny alpaki, sweter z Peru, skarperty i getry w indiańskie wzory, etniczne instrumenty, ręcznie robiona biżuteria, narzutygadżety rasta, indiańskie łapacze snów. Unikalne prezenty w etnicznym stylu. Prezenty na walentynki, upominki dla niej, prezenty dla niego, pomysł na prezent urodzinowy. Idealny upominek to etniczne rękodzieło.

Facebook

Sklep internetowy z biżuterią, Etniczny styl, Biżuteria etniczna, męska biżuteria, Etno, Rękodzieło artystyczne z Peru, Czapki z alpaki, Wełniane swetry z alpaki, Wełniane ponczo z alpaki, Etniczne rękodzieło, Biżuteria sztuczna, Narzuty i makaty, Biżuteria hand made, Kolczyki ręcznie robione, Biżuteria z kamieni, Naszyjniki, Wisiorki, Amulety i talizmany, Styl etno, Kolczyki etniczne, Etniczny styl, kolczyki ekologiczne, hamaki, Srebrne kolczyki, Biżuteria z Peru i Kolumbii, Bransoletki etno, dekoracja, Ponczo, Swetry z wełny alpaki, Wełniane czapki, Szaliki, Skarpety z alpaki, Etniczne instrumenty, Okaryny, Marakasy, Rasta styl, Indiańska biżuteria, Indiański styl, Torebki etniczne, unikalne prezenty, Poncza z Peru, rasta sklep, prezent na walentynki, bransoletki z muliny, unikatowe prezenty z Ameryki Południowej, Styl hippie, Boho, Bransoletki przyjaźni

Łapacz snów - Amulet Indian Ameryki Północnej legenda głosi...

Ostatnio bardzo popularnym motywem w dziedzinie mody jest łapacz snów. Jest to ozdoba o charakterze etnicznym, która gości nie tylko w naszej garderobie, ale również na ciele, albowiem tatuaże z tym motywem stały się wyjątkowo popularne. Niegdyś łapacze snów były uważane za specjalne Amulety Indian Ameryki Północnej. Wierzono w ich magiczną moc i siłę, która miała na celu chronić posiadacza przez złymi siłami. Indianie wierzyli w magiczną siłę snów zarówno tych dobrych jak i złych. W przypadku tych negatywnych tworzono specjalne amulety - czyli łapacze snów, które miały wpaść w sieć amuletu, po czym pod wpływem porannych promieni słonecznych zniknąć. W przypadku dobrych snów miały one, bowiem spływać po delikatnych piórach do umysłu śpiącego i sprawić, aby był bardziej wypoczęty. Według starych wierzeń łapacze snów należy wieszać w takich miejscach, które dosięgają promienie słoneczne każdego dnia.

Senne mary i koszmary legenda głosi, że ochroni cię indiański łapacz snów - dream catcher

Bardzo często łapacze snów były wieszane w kołyskach dla dzieci i tak dzieje się również dzisiaj. Mają one za zadanie chronić dzieci przed złymi duchami i mocami. Okręgi robione z miękkiego drzewa a w środku sploty z pajęczej nici miały łapać zło tak jak sieć pająka łapie ofiary. Koszmary senne miewał pewnie każdy z nas, kiedyś wierzono, że za pomocą łapaczy snów można je odgonić i odciążyć osobę od złych snów - dziś nie praktykuje się już takich rzeczy, jednak osoby, które zdecydowały się na wytatuowanie łapacza snów w większości kierują się symboliką. Nie mówimy tutaj oczywiście o osobach, które robią to, bo uważają za modne, tylko o tych, którzy faktycznie znają znaczenie tego przedmiotu. Łapacze snów ozdobione są zazwyczaj piórami i koralami - ma to oczywiście znaczenie symboliczne. Indiańskie łapacze snów - dream catchers, aby działały musiały mieć niektóre z przedmiotów uważające za magiczne. Koraliki, które do dzisiejszego dnia znajdują zastosowanie w biżuterii, tak w łapaczach snów były uznawane, jako środek, który spełnia sny. Pióra symbolizowały powietrze, kryształ górski dawał moc - dziś też wierzymy w magiczne zastosowanie niektórych kamieni, kupując różne talizmany.

 


łapacz snów amulet indiański

 

 

Tutaj możesz kupić Indiańskie Łapacze Snów

 dream catcher łapacz snów
łapacz snów dream catcher
kolczyki łapacze snów